مرگ ناگهانی نوجوان 15 ساله جمی

خانواده‌ی محمد حسینی  در اقدامی انسان دوستانه و خداپسندانه با اهداء اعضاء بدن فرزند مرگ مغزی‌شان موافقت کرده و به چند انسان دیگر حیاتی دوباره بخشیدند.

پس از آنکه پزشکان، مرگ مغزی محمد شجاعی (حسینی) نوجوان ۱۵ ساله‌ی جمی که ۱۱ روز پیش در سانحه‌ای رانندگی آسیب دیده بود را اعلام کردند، خانواده‌ی داغدار این نوجوان با اهداء اعضاء بدن فرزندشان برای پیوند به افراد نیازمند موافقت کردند.

یکی از نزدیکان این خانواده در این باره گفت: محمد، صبح امروز(یکشنبه) بعد از حدود ۱۰ روز مراقبت پزشکی دچار مرگ مغزی شد و دیگر امیدی به بازگشت او نبود که از سوی پزشکان، موضوع اهداء اعضاء بدن او به خانواده‌اش پیشنهاد شد.

وی افزود: این خانواده نیز علی‌رغم شرایط روحی بسیار نامناسب، در اقدامی خداپسندانه با این عمل موافقت کرده و مسئولین بخش پیوند اعضاء بیمارستان نمازی شیراز اختیار یافتند تا هر یک از اعضاء بدن این نوجوان مرگ مغزی که مورد نیاز و قابل پیوند است را از بدن او خارج کنند.

گفتنی است این خانواده هیچ محدودیتی برای کادر پزشکی قائل نشده و از این رو همه‌ی اعضاء مورد نیاز مانند قلب، قرنیه‌ها، کلیه‌ها، ریه، معده، روده، کبد و... با موفقیت از بدن خارج شد. قلب و کلیه‌ی این نوجوان عصر امروز به دو نیازمند پیوند زده شد.
شایان ذکر است محمد شجاعی(حسینی) که اعضاء بدنش زندگی دوباره‌ای به چندین انسان بخشید و لبخند را بر لبان خانواده‌های بسیاری نشاند، فرزند خسرو حسینی رئیس اداره بهزیستی شهرستان جم است. این خانواده برای اهداء اعضاء بدن فرزندشان هیچ درخواست مالی نداشته و هدفشان را رضای خدا اعلام کردند.

 

/ 0 نظر / 87 بازدید